your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

bartekfm bartekfm napisał o Fanny i Aleksander

Nie jestem w pełni przekonany, na co Bergmanowi potrzebne były te wszystkie środki fantastyczne użyte w filmie. Iluzje, anioły, zjawy? Wydaje mi się, że cel filmu zostałby osiągnięty i bez tego. A klimat, reżyseria i zdjęcia świetne.

7 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Imię róży

Fanem prozy Umberto Eco nie jestem, ale film swój klimat ma. Arnaud wyciągnął z ksiązki klimat, opuścił wiele nużacych dialogów i stworzył całkiem przyzwoity film.

6 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Skrzydlate Świnie

Ogląda się to bezproblemowo, gdyż całkiem ciekwaie portretuje fanatycznych kibiców drugoligowego klubu piłkarskiego, ale ostatnie 20 minut to jakiś koszmar wyjęty żywcem z podręcznika "Jak z niezłego filmu zrobić banał dla idiotów".

5 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Zaplątani

Warto czasem obejrzeć i Disney'owską bajkę. Bardzo sympatyczne, aromatyczne kino dla dzieciaków.

7 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Niepokonani

Rozlazła i siermiężna próba zmierzenia się z interesującą historią. Siermiężna symbolika i fatalny akcent "Polaków". Za to bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie charakteryzacja. No ale ona filmu nie robi. Nie spodziewałem się tego po Peterze Weirze.

5 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Poznaj naszą rodzinkę

Niestety, słaby nawet jak na obniżone przez amerykańskie recenzje oczekiwania. Kto dopuszcza takie słabiutkie scenariusze do produkcji?

3 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Azyl

Thriller powyżej przeciętnej, acz denerwowała mnie obsada, bo żadnego z aktorów występujących w Azylu de facto nie lubię. Finchera stać na dużo więcej w tym gatunku.

6 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Zło

Sugestywne, interesujące, wciągające, wywołujące emocje. I to raczej nieprzyjemne, krępujące emocje, gdyż to wszystko zbudowano tak, aby widz pragnął zemsty, fizycznej zemsty. Na szczęście główny bohater nie daje satysfakcji. Chciałbym, żeby wszystkie filmy dla młodzieży były tak dobre.

8 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Chaplin

Pomimo kilku jawnych wad, film ogląda się bardzo dobrze, szczególnie jeżeli kilka filmów Chaplina się widziało. Kreacja Roberta Downey Jr. to materiał do podręczników aktorstwa charakterystycznego.

8 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Do zobaczenia, chłopcy

Po prostu świetne kino. Jest sens więcej pisać? Nie traćcie czasu na czytanie i sięgnijcie po tę produkcje.

8 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Made in Dagenham

Film operujący zaskakująco lekkimi i przystępnymi środkami, jak na wagę tematu. Dobrze pokazuje istotę problemu oraz realne problemy, z jakimi musiały się zmierzyć bohaterki tej walki. A do tego, ruszą za serce.

7 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Morning Glory

Ten film ma wiele wad: słabą reżyserię, rozmazany sposób opowiadania historii stawiający na równi wydarzenia ważne jak i bardzo błahe. Kiepsko napisana jest także główna bohaterka. Ale ma też kilka zalet, śmiesznych żartów i ciekawy drugi plan. Kiepski wątek romantyczny schodzi na drugi plan. Wychodzi na równo.

5 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Jailhouse Rock

Jak dla mnie, przyzwoita rozrywka. Niczym więcej to nie miało być. I nie było.

6 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o GasLand

Zaangażowany, rzeczowy, minimalistyczny, smutny, dotkliwy, ale jednocześnie słabo nakręcony, kiepsko wyreżyserowany, nachalny i niespójny. Trudno nie poczuć się dotkniętym, gdy widzi się ludzi, którzy w kranie zamiast wody mają łatwopalną substancję składającą się z ponad 600 różnych chemikaliów.

5 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Medium

Nie tego się spodziewałem po Eastwoodzie. Dramat w stylu Innartu o doświadczeniu śmierci klinicznej i życiu pozagrobowym ciekawi jedynie, gdy na ekranie jest Matt Damon. Choć temat mi daleki, a w zasadzie to filmów o duchach czy życiu pozagrobowym unikam, to tutaj nie było tak źle. Wątek angielski i francuski równie dobrze, do momentu spotkania bohaterów, mógłby nie istnieć. Zaoszczędzilibyśmy jakieś 50 minut... Ocena między 5 a 6.

bartekfm bartekfm napisał o Flipped

Cholercia, ale urocze filmidło. Zapewne wielu zirytuje jego nostalgiczność, niewinność, wręcz cnotliwość, ale ja chyba lubię takie łatwe opowiastki, pełne uroku i pozytywnych przeżyć. Oprócz głównego bohatera, bardzo dobrze zagrane, wprawna ręka Roba Reinera i całkiem ciekawy chwyt narracyjny. \

8 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Aż po grób

Świetnie zagrana i perfecyjnie zrealizowana nuda.

4 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o The Sunset Limited

Jak każdy film przygotowany na podstawie jednoaktowej sztuki, ma pewne limity, ale Sunset Limited to bardzo dobrze zagrany, ciekawie napisy dramat egzystencjalno-religijny. Zastanawia mnie tylko, który z nich ma rację...

6 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Inland Empire

Nie rozumiem i... szczerze, nie za bardzo chcę to zrozumieć. Uważam Lyncha za zacnego reżysera i nie odbieram mu wizji, którą w tym filmie zawarł, ale do mnie to zupełnie nie przemówiło. W zasadzie, mógłbym spokojnie dokończyć film, gdyż ogląda się go całkiem dobrze, jednak.. po co?

5 gwiazdki

bartekfm bartekfm napisał o Iluzjonista

Narysowane jest to przepięknie, a towarzyszy temu naprawdę świetna muzyka, ale niestety nie tylko o to chodzi w robieniu filmów, a nawet w robieniu animacji. Coś sprawiło, że historia absolutnie mnie nie ruszyła, zero zaangażowania... Do tego stopnia, że musiałem podchodzić na dwa razy, co przy filmie trwającym 75 minut jest w pewnym sensie wyczynem.

5 gwiazdki

pokaż więcej